De Paddock

De Paddock (http://www.depaddock.eu/forum/index.php)
-   Belcar Original (http://www.depaddock.eu/forum/forumdisplay.php?f=18)
-   -   Het licht aan of uit tijdens de 24 uur van Zolder? (http://www.depaddock.eu/forum/showthread.php?t=15066)

Mark 05-03-2007 00:43

Het licht aan of uit tijdens de 24 uur van Zolder?
 
Quote:

Onder leiding van Marc Wauters heeft men inmiddels een wielerschool geopend om aspirant wielrenners de kneepjes van het vak bij te brengen. Hierbij zinspeelde dhr De Jaeghere op het eventueel aanbrengen van verlichting langs het circuit. “Het zou mooi zijn om dit tijdens de 24 Uren te realiseren, maar ik denk dat ik nu nog te ver op de zaken vooruit loop”

http://www.autosport.nl/actueel/news...21&rubriek=int
De Jaeghere lijkt me een verstandige kerel, zie ook het interview op pitstop. Er liggen mooie plannen voor de toekomst. Oude geruchten omtrent de verlichting langs de baan duiken weer op i.v.m. de wielerschool van Wauters.

Verlichting, leuk en aardig............maar toch niet tijdens de 24 uur? Het donker inscheuren en er weer uitkomen tijdens de ochtendschemering is net een van de charmes van een 24-uurs wedstrijd. Voor licht langs het circuit zijn uiteraard meerdere voor- en nadelen te bedenken.

Persoonlijk ben ik dus tegen verlichting langs de baan, een 24 uur met licht langs de baan is geen 24 uur meer. Klinkt hier een roep om nostalgie?

Ok.....kan de nummertjes dan beter lezen maar daar zijn andere oplossingen voor te bedenken ;)

Kleine bedenking: Waarom verlichting langs de baan? Voor een wielerschool? Als die mensen zo graag in het donker willen fietsen kunnen ze toch ook een lampje en dynamo monteren op die stalen rossen. Is nog goed ook.........hebben ze wat meer weerstand om te trainen :) Daarnaast trekt Zolder de groene kaart, dan is zo'n energie vretende baanverlichting tegenstrijdig aan dat beeld.

Nonkel Vroem 05-03-2007 01:15

Mooi, en wie gaat dat betalen die elektriciteit......

1x raden......

startgeld 2008 gaat al zeker de hoogte in.

Pat 05-03-2007 02:52

Ze moeten met hun fietsen van ons circuit blijven !
Wij racen toch ook niet op hun pistes ...

Dat rijdt zonder licht, zonder reflectoren, naast de fietspaden, maakt veelvuldig gebruik van de middenvinger als je er hen opmerkzaam op maakt en nu gaan ze ook nog Zolder de hunne maken.

Mark, je hebt een optie vergeten ... Verlichting OK, maar dan moeten de fietsers ook rijden tijdens de 24 uur. :gas:

Thomaske 05-03-2007 08:39

Pat, de fietsen zijn jaren lang al vaste klant op Circuit Zolder. Als ze er nu een school willen voor zetten, voor mij gaan probleem. Maar dan wel niet met het geld dat binnenkomt via de autosport.

Ikzelf heb gekozen voor de verlichting uit. Dit omdat anders het karakter van een 24 uren verdwijnt.

Mvg...

Chauffeur 05-03-2007 13:20

Daar gaat mijn voordeel in het donker :);)

Mannen, mijn tijden worden trager, steekt ge het licht eens aan ...:applaus:

Baron 05-03-2007 13:41

Quote:

Originally Posted by Thomaske (Post 203929)
Pat, de fietsen zijn jaren lang al vaste klant op Circuit Zolder. Als ze er nu een school willen voor zetten, voor mij gaan probleem. Maar dan wel niet met het geld dat binnenkomt via de autosport.

Ikzelf heb gekozen voor de verlichting uit. Dit omdat anders het karakter van een 24 uren verdwijnt.


Hier kan ik me volledig bij aansluiten. Ik heb er geen enkel probleem mee dat die wielrenners ook gebruik maken van het circuit. Maar als die gasten verlichting willen rondom de baan, moeten ze wel zelf voor de financiering zorgen. Ik vrees dat men echter de inkomsten uit de gemotoriseerde sporten zal gaan gebruiken om die mannen toch hun zin te geven. Vergeet ook niet dat een zekere Steve Stevaert (de groen-rode rakker die men intussen tot gouverneur van Limburg heeft gebombardeerd) er sterk op aandringt om het circuit een meer multifunctionele bestemming te geven.

En wat die verlichting tijdens de 24 Uren betreft. Doe die lampen maar uit, jongens. Een echte 24 Uren wordt 's nachts in het donker gereden. Dat is voor mij één van de grote aantrekkingspunten van een etmaalrace.

Dries DS 05-03-2007 13:53

Quote:

Originally Posted by Thomaske (Post 203929)
Pat, de fietsen zijn jaren lang al vaste klant op Circuit Zolder. Als ze er nu een school willen voor zetten, voor mij gaan probleem. Maar dan wel niet met het geld dat binnenkomt via de autosport.

Ikzelf heb gekozen voor de verlichting uit. Dit omdat anders het karakter van een 24 uren verdwijnt.

Mvg...


We kunnen misschien blij zijn dat die 'andere sporten' er zijn, zodat we ook nog wat (financiële) plaats vinden om een bepaalde autosport-politiek te vormen. ;) Net zoals ook Thomas(ke) heb ik geen enkel probleem met de Wielerschool. Ik ben zelf 100% 'pro' wat betreft dit initiatief, dat overigens ook gesubsidieerd wordt.

Wat betreft die verlichting: een goede zaak voor de jonge wielrenners. Die kunnen dan immers ook een groot deel van het jaar 's avonds op een veilige manier gebruik maken van de omloop.

Maar die verlichting tijdens de donkere uren van een etmaalrace permanent 'aan' zetten: neen :no: . Daarmee verkoopt men de traditionele ziel van een 24u race. Diezelfde verlichting gebruiken om bij eventuele nachtelijke interventies tot steun te zijn: ja! Want dat verhoogt op dat ogenblik de veiligheid van zowel de baancommissarissen als deze van de rijders. Hopelijk moet dit, in het kader van interventies, niet vaak gebruikt worden.

Mvg,
Dries DS

Bramzel 05-03-2007 14:11

Quote:

Originally Posted by Dries DS (Post 203945)

Maar die verlichting tijdens de donkere uren van een etmaalrace permanent 'aan' zetten: neen :no: . Daarmee verkoopt men de traditionele ziel van een 24u race. Diezelfde verlichting gebruiken om bij eventuele nachtelijke interventies tot steun te zijn: ja! Want dat verhoogt op dat ogenblik de veiligheid van zowel de baancommissarissen als deze van de rijders. Hopelijk moet dit, in het kader van interventies, niet vaak gebruikt worden.

Mvg,
Dries DS

Goed punt, ook ik ben faliekant tegen verlichting bij een 24uurs race, maar bij het opruimen van brokstukken zou het zeker bijdragen aan de veiligheid. Ten eerste geeft het de marshalls en rijders beter zicht op zaken, ten tweede kunnen de rijders al van veel verder zien dat er iets aan de hand is.

Bart.Vandecavey 05-03-2007 14:52

Enkel bij interventies ze ontsteken lijkt me idd een zeer goed idee...

Clubman 05-03-2007 14:55

100% akkoord : alleen aan tijdens interventies.

Is wel niet super voor je nachtzicht, maar voor de veiligheid , zeker wel !

A.J. 05-03-2007 16:17

lichten aan.
Dit jaar naar 24 uren van daytona geweest, daar is er ook verlichting.
Veel fijner voor het publiek omdat alle auto's herkenbaar zijn. Veiliger voor de marshals en de piloten.
Zou een grote verbetering zijn.

Guido 05-03-2007 16:36

"Anders" heb ik aangeklikt.

Voor mij geen verlichting, want waar moet ik als toeschouwer anders :D dit soort van foto's maken?

http://www.huudo.com/motorsport/raci..._zolder_21.jpg

Dat ze in Amerika met de lichten aan rijden is prima, maar helaas (of juist joepie) zijn we geen Amerikanen. Het aspect verhoogd risico ivm veiligheid hoort nu eenmaal tot de eigenheid van iets wat 2x de klok rond gaat. Op een bepaald ogenblik wordt het donker... en dan moet ge uwe plan trekken. Kunt ge dat niet, dan moet ge daar wegblijven. Voila. Hoeveel mooie dingen zijn er onder de noemer "veiligheid" al niet de nek omgewrongen in onze maatschappij. Een aantal waren zeer zeker terecht, maar we moeten niet alles kapotreglementeren ook niet he.

- als ge niet durft rijden in het donker, kunt ge op die tijdstippen misschien beter uit de auto blijven
- als ge de koers niet meer kunt volgen omdat ge de auto's niet herkent, kruipt maar in uw slaapzakske
- interactieve verlichting naast de baan, waar je aparte gedeeltes in geval van averij kunt verlichten? Dàt zal pas een dure oplossing zijn... :crazy:

Snap eigenlijk niet wat dit met al die fietsers te maken heeft. Eens geïnstalleerd zijn ze misschien van plan om de verlichting alle dagen te laten branden of wat? Dat zou pas een verspilling zijn... Bovendien, in een wielierschool... moeten de leerlingen daar niet op tijd naar bed? In de winter beperkte buitentrainingen (vraag maar een na bij de toeristen) en in de zomer licht tot 21 à 22.00 uur. Wat is die mannen hun probleem eigenlijk??

GT2-R 05-03-2007 21:19

Geef mij toch ook maar zonder lichten. Gewoon zoals was en hopelijk ook zal blijven. Het donker draagt toch bij tot het karakter van de 24-uren, nl een afvalrace. Wanneer het donker is wordt het kaf van het koren gescheiden. Een 24-uurs race moet gewoon in de duisternis verreden worden volgens mij. Maar voor interventies zou het zeker kunnen bijdragen tot de veiligheid.

Integra 05-03-2007 21:22

Op een circuit zoals Zolder verlichting zetten is nog niet zooo erg, maar op een circuit zoals Spa. Of het effectief aan de veiligheid bijdraagt, geen idee, dat antwoord laat ik over aan de piloten. :)

dumy777 05-03-2007 22:40

als piloot is het in zolder soms zeer lastig om alles te zien zonder verlichting, en het zal minder ongevallen veroorzaken met verlichting

Chauffeur 05-03-2007 23:39

Net daarom heb je nacht en dagrijders hé. Een 24H met licht is geen 24H. Eventueel aan bij SC ben ik wel voorstander van, maar dan enkel in het teken van de veiligheid.

Tijdens de nacht worden de grootste verschillen gemaakt. Laat alles toch gewoon zoals het is.

Belle 06-03-2007 00:12

In het donker rijden is nu éénmaal de charme van een 24-urenrace. Al vind ik wel dat de wagens fluoriserende nummers moeten dragen. Een Corvette hoor je meteen vanop een afstand komen, maar de vele Porsches zijn in het donker vaak niet te onderscheiden. En al zeker niet wanneer er nog een concertje doorgaat op de achtergrond. :)

Maar voor mij mag die verlichting gerust wegblijven. Snel zijn in het donker is niet iedereen gegeven en zoals Chauffeur zegt, net dan kun je het verschil maken... Waarom wil men toch telkens gaan sleutelen aan een goede format?

serge 06-03-2007 12:07

Waar zijn we in godsnaam mee bezig...
Het is, zoals zovelen hier reeds zeggen, net de charme van een 24u.
Zolder is maar een 'scheet' groot. Waar is het echt donker in Zolder? Zeker de helft van het circuit is al voor een deel verlicht. Aan de ene kant door de grote spot die de rechte lijn langs de tribune verlicht, en langs de andere kant is er de verlichting van de paddock en van de 'festiviteiten'.
En wat de veiligheid betreft: tja, het is nog altijd autoRACEN, niet?
Als je het niet veilig genoeg vind, dan stap je niet in een racewagen.
Misschien moeten ze bij het motorcross ook die hoge jumps afschaffen. Zóóóó gevaarlijk. Die mensen kunnen daar vallen hoor! :+
En bij de MotoGP misschien de bochten afschaffen. Heb je al eens gezien hoe plat die daardoor moeten? Levensgevaarlijk.. :+

Allé, hopelijk tot op een donkere 24u deze zomer.

Serge

Bugalfa 06-03-2007 15:03

Lichten uit !
Misschien niet zonder eigenbelang omdat ik 's nachts altijd sneller ga dan overdag ...en concurrenten voorbijrijd die ik overdag niet kan bijhouden .
's nachts wordt het kaf van het koren gescheiden ; ik ben in principe gestopt,
maar voor de 24u of 10u kunnen ze mij nog uit de tent lokken precies owv het nachtrijden en omdat de amateurs met veel poen dan met hun centen hun gebrekkige stuurcapaciteiten minder kunnen compenseren .
We gaan ze toch niet allemaal met ASR, ESP, Automatische bak, etc. op pad sturen ? Laat de piloot het verschil maar maken ! Anders kunnen we evengoed om ter snelst met de TGV naar Parijs...

Guido 06-03-2007 16:56

Quote:

Originally Posted by Bugalfa (Post 204038)
... Anders kunnen we evengoed om ter snelst met de TGV naar Parijs...

Da's een makkie! Zorgen dat je met de machinist mee in de cabine mag... :+

Pat 06-03-2007 22:44

Quote:

Originally Posted by Chauffeur (Post 204000)
Een 24H met licht is geen 24H. Eventueel aan bij SC ben ik wel voorstander van, maar dan enkel in het teken van de veiligheid.

Zou het kunnen dat er nog meer ongevallen gebeuren als het licht terug uitgaat ... ?

guntha 06-03-2007 23:06

beeld je in 24h met licht. Geen rode remschijfjes meer als ze komen aanremen. Geen goed zichtbare vlammetjes in de pijp. Alle charmes van de 24 zijn weg dit zou ik minder fijn vinden. Vorig jaar stond ik an de chicane achter de berg in zolder. Moet je eerlijk zijn het is toch heerlijk als je de auto's ziet afkomen uit het donker!!!!!!

ikin 07-03-2007 04:13

zo moeilijk is dat inbeelden niet... 24 uren van daytona is (dacht ik toch) volledig in het licht...

Bramzel 07-03-2007 12:18

Ik vind het nogal een verschil, of het op een oval(-infield) is of op een circuit in de bossen.

GT2-R 07-03-2007 18:27

Quote:

Originally Posted by Pat (Post 204079)
Zou het kunnen dat er nog meer ongevallen gebeuren als het licht terug uitgaat ... ?

Dat is zeer goed mogelijk. Het zicht van de rijders en marchalls moet zich dan terug aanpassen aan de duisternis en dat gebeurt niet in 2min...

Maarten 07-03-2007 19:26

ik vind dat het gedeelte van de pits gerust in het licht mag staan, maar wat is er nog aan de nacht als heel de baan verlicht is. Je merkt duidelijke verschillen tussen piloten in de verlichte zone en de donkere zone, dat heeft zijn charme.

Bij interventies zou het wel interessant zijn moest er extra verlichting mogelijk zijn. Ik vraag me alleen praktisch af hoe dit mogelijk is want die 5000 watt spots vragen wel wat opwarmtijd!

Maarten 07-03-2007 19:34

Bedenking: heeft men het over baanverlichting of verlichting langs de weg? Voor de wandelaars kan het idd veiliger zijn om toch te zien waar de wortels liggen aan de villeneuve, nietwaar?


All times are GMT +2. The time now is 09:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.